A második nyelv ismerete számos személyes és szakmai lehetőség előtt nyitja meg az ajtót, ezért manapság a több nyelvet beszélők több és jobb állásajánlatot kapnak. Az oktatás, a munka és általában a világ globalizációja sokkal nagyobb felkészültséget követel meg az emberektől, mint néhány évtizeddel ezelőtt, és az anyanyelvtől eltérő nyelvek elsajátítása nélkülözhetetlenné vált a szakmai fejlődéshez és kitűnéshez.
A munkahelyi előnyök bizonyítják, hogy a kétnyelvű emberek jobb képességekkel rendelkeznek, mint azok, akik csak egy nyelven kommunikálnak. Bár a tanulók az angol nyelvet választják, más nyelvek is elkezdtek globálisan fontossá válni.
Milyen előnyei és hátrányai vannak a következő nyelvek tanulásának?
Angol: Az angol nyelvet öt kontinensen és nagyhatalmi nemzetek által beszélt nyelvnek tekintik, mivel ez a nemzetközi üzleti és kereskedelmi életben a legszélesebb körben használt nyelv. A legtöbb egyetem érettségi követelményként megköveteli a nyelv felsőfokú ismeretét.
Francia: a világszerte több mint 200 millió francia anyanyelvűvel a francia a második legtöbbet tanult nyelv az angol után. Jelentősége abban rejlik, hogy olyan nemzetközi szervezetek, mint az ENSZ, az Olimpiai Bizottság és a FIFA hivatalos nyelvnek tekintik.
Spanyol: a spanyol szorosan a francia után következik, mivel több millió ember beszéli. Egyedül azért kerül a harmadik helyre, mert Magyarországon ritkábban szokták kérni, de külföldön nyugodtan próbálkozhatunk vele.
Kínai: Kína gyorsuló növekedése a globális üzleti életben ezt a nyelvet a szakmai eszmecsere nélkülözhetetlen eszközévé tette, és a jövő nyelveként pozícionálja. Több mint egymilliárd ember beszéli, ez a világ legelterjedtebb nyelve.
Portugál: A portugál a hatodik legelterjedtebb nyelv a világon, és politikai történelme miatt az egyik legérdekesebb nyelv, amelyet érdemes megtanulni. Amellett, hogy a portugál nyelv megnyitja a latin-amerikai és európai piacok előtt a foglalkoztatási kapukat, segít felfedezni egy nagyon széles körű kultúrát, amelyről néha megfeledkezünk.